My Favorite Movies
| lubug11's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
|
| 4 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
|
| 5 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 6 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001, PG) |
|
|
| 7 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002, PG) |
|
|
| 8 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004, PG) |
|
|
| 9 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
|
| 10 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007, PG-13) |
|
|
| 11 |
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009, Unrated) |
|
|
| 12 |
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (, Unrated) |
|
|
| 13 |
Braveheart (1995, R) |
|
|
| 14 |
Sleepy Hollow (1999, R) |
|
|
| 15 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
|
| 16 |
Secret Window (2004, PG-13) |
|


