My Favorite Movies


  luck7lady1's Rating My Rating
1
The Holiday (2006,  PG-13)
The Holiday 5.0 Stars
I loved this movie, it was one that really touched my heart.
Click to Rate
2
The Pacifier (2005,  PG)
Click to Rate
3
World Trade Center (2006,  PG-13)
World Trade Center 4.5 Stars
So well put together after such a huge tramatic loss to our country.
Click to Rate
4
Journey to the Center of the Earth (1959,  G)
Click to Rate
5
Flight 93 (2005,  PG-13)
Flight 93 4.5 Stars
Another well put together movie, what brave heros we lost that day.
Click to Rate
6
Zoom (2001,  PG)
Click to Rate
7
R.V. (RV) (2006,  PG)
R.V. (RV) 2.5 Stars
Wasn't as funny as I'd hope, guess I expected better form Robin Williams.
Click to Rate
8
Man of the Year (2006,  PG-13)
Man of the Year 4.5 Stars
Excellent now this is more like the Robin Williams I love.
Click to Rate
9
The Break-Up (2006,  PG-13)
Click to Rate
10
The Shaggy Dog (2006,  PG)
The Shaggy Dog 4.5 Stars
Tim Allen is awesome in this one.
Click to Rate
11
Soccer Dog: The Movie (1999,  PG)
Soccer Dog: The Movie 4.5 Stars
Cute
Click to Rate
12
The Shaggy D.A. (1976,  G)
Click to Rate
13
Monster-in-Law (2005,  PG-13)
Monster-in-Law 5.0 Stars
Hilarious
Click to Rate
14
Monster House (2006,  PG)
Click to Rate
15
Hitch (2005,  PG-13)
Hitch 4.5 Stars
Haven't found a movie yet that Will Smith has been in I don't like.
Click to Rate
16
Rent Control (2002,  Unrated)
Click to Rate
17
Rent-A-Cop (1988,  R)
Click to Rate
18
Prancer (1989,  G)
Prancer 4.5 Stars
great movie
Click to Rate
19
Prancer Returns (2001,  Unrated)
Prancer Returns 3.5 Stars
Wonderful story.
Click to Rate
20
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
21
The Final Countdown (1980,  PG)
Click to Rate
22
Ike - Countdown to D-Day (2004,  PG)
Click to Rate
23
Evolution (2001,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments