Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Lucky1127's Rating My Rating
1
Grandma's Boy (2006,  R)
Click to Rate
2
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
3
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Click to Rate
4
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
5
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
6
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
7
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
8
Hitch (2005,  PG-13)
Click to Rate
9
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
10
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
11
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
Click to Rate
12
Wedding Crashers (2005,  R)
Click to Rate
13
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
Click to Rate
14
Pretty Woman (1990,  R)
Click to Rate
15
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Click to Rate
16
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
17
300 (2007,  R)
Click to Rate
18
Fight Club (1999,  R)
Click to Rate
19
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate
20
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Click to Rate
21
Transformers (2007,  PG-13)
Click to Rate
22
Grease (1978,  PG)
Click to Rate
23
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
24
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
25
Old School (2003,  R)
Click to Rate
26
Zoolander (2001,  PG-13)
Click to Rate
27
Little Miss Sunshine (2006,  R)
Click to Rate
28
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
Click to Rate
29
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
30
Office Space (1999,  R)
Click to Rate
31
Top Gun (1986,  PG)
Click to Rate
32
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
Click to Rate
33
The Breakfast Club (1985,  R)
Click to Rate
34
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments