My Favorite Movies
Give list a short description
| LUCKYCHANCEPUP22's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Snow Buddies (2008, Unrated) |
|
|
| 2 |
Air Buddies (2006, PG) |
|
|
| 3 |
Wolf's Rain (, Unrated) |
|
|
| 4 |
The Last Mimzy (2007, PG) |
|
|
| 5 |
Air Bud (1997, PG) |
|
|
| 6 |
Snakes on a Plane (2006, R) |
|
|
| 7 |
High School Musical (2006, Unrated) |
|
|
| 8 |
Surf Ninjas (1993, PG) |
|
|
| 9 |
Jurassic Park III (2001, PG-13) |
|
|
| 10 |
The Lion King (1994, G) |
|
|
| 11 |
The Lion King 1 1/2 (2004, G) |
|
|
| 12 |
The Lion King 2 - Simba's Pride (1998, G) |
|
|
| 13 |
Two Brothers (2004, PG) |
|
|
| 14 |
Balto (1995, G) |
|
|
| 15 |
Balto III: Wings of Change (2005, G) |
|
|
| 16 |
Balto II: Wolf Quest (2001, G) |
|
|
| 17 |
Mr. Deeds (2002, PG-13) |
|
|
| 18 |
Pee-wee's Big Adventure (1985, PG) |
|
|
| 19 |
Big Daddy (1999, PG-13) |
|
|
| 20 |
The Animal (2001, PG-13) |
|
|
| 21 |
Stephen King's It (2000, Unrated) |
|
|
| 22 |
Brother Bear (2003, G) |
|
|
| 23 |
Brother Bear 2 (2006, G) |
|
|
| 24 |
Eight Legged Freaks (2002, PG-13) |
|
|
| 25 |
The Fox and the Hound (1981, G) |
|
|
| 26 |
Peter Pan (1953, G) |
|
|
| 27 |
Pinocchio - Walt Disney (1940, G) |
|
|
| 28 |
21 (2008, PG-13) |
|
|
| 29 |
Blood and Chocolate (2007, PG-13) |
|
|
| 30 |
Old Yeller (1957, G) |
|
|
| 31 |
Cats & Dogs (2001, PG) |
|
|
| 32 |
Homeward Bound II - Lost in San Francisco (1996, G) |
|


