My Favorite Movies
movies that will make you cry
| lucybackoff's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Sound of Music (1965, G) |
|
|
| 2 |
Pride and Prejudice (, Unrated) |
|
|
| 3 |
The Green Mile (1999, R) |
|
|
| 4 |
The Cheetah Girls 2 (2006, Unrated) |
|
|
| 5 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 6 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
|
| 7 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
|
| 8 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
|
| 9 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 10 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
|
| 11 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 12 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
|
| 13 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
|
| 14 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
|
| 15 |
The Godfather, Part II (1974, R) |
|


