My Favorite Movies


  1. Lucymetalgoddess
  2. Lucy

These are in no particular order

  Lucymetalgoddess's Rating My Rating
1
The Ninth Gate (1999,  R)
Click to Rate
2
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
3
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
4
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
5
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Click to Rate
6
What's Eating Gilbert Grape (1993,  PG-13)
Click to Rate
7
Sleepy Hollow (1999,  R)
Click to Rate
8
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
Click to Rate
9
The Astronaut's Wife (1999,  R)
Click to Rate
10
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
Click to Rate
11
Benny & Joon (1993,  PG)
Click to Rate
12
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007,  R)
Click to Rate
13
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments