My Favorite Movies
| luissherrero's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005, PG-13) |
|
| 2 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002, PG) |
|
| 3 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977, PG) |
|
| 4 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983, PG) |
|
| 5 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980, PG) |
|
| 6 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 7 |
Sin City (2005, R) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
| 11 |
The Godfather, Part II (1974, R) |
|
| 12 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 13 |
The Departed (2006, R) |
|
| 14 |
Blade Runner (1982, R) |
|
| 15 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 16 |
Reservoir Dogs (1992, R) |
|
| 17 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 18 |
Thank You For Smoking (2006, R) |


















