Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  lukishatj2007's Rating My Rating
1
Batman Gotham Knight (2008,  Unrated)
2
Face/Off (1997,  R)
3
What Happens in Vegas (2008,  PG-13)
4
The Lake House (2006,  PG)
5
Lake Placid (1999,  R)
6
Hairspray (1988,  PG)
7
Cabin by the Lake (2000,  R)
8
Lake Placid 2 (2007,  R)
9
Spider-Man (2002,  PG-13)
10
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
11
Spider-Man 4 (2011,  Unrated)
12
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
13
Bones (2001,  R)
14
Death Train (Im Auftrag des Vatikans) (2006,  Unrated)
15
Yes Man (2008,  PG-13)
16
Underworld: The Rise of the Lycans (2009,  R)
17
Seven Pounds (2008,  PG-13)
18
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
19
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
20
8 Mile (2002,  R)
21
Sin City (2005,  R)
22
A Cinderella Story (2004,  PG)
23
Transformers (2007,  PG-13)
24
Kung Fu Panda (2008,  PG)
25
The Dark Knight (2008,  PG-13)
26
Michael Clayton (2007,  R)
27
My Big Fat Greek Wedding (2002,  PG)
28
Sex and the City (2008,  R)
29
Fantastic Four (2005,  PG-13)
30
Cloverfield (2008,  PG-13)
31
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007,  PG)
32
Shark Tale (2004,  PG)
33
27 Dresses (2008,  PG-13)
34
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
35
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
36
Chicken Run (2000,  G)
37
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
38
Lord of War (2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments