My Favorite Movies
Give list a short description
| Luvly3C's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Dazed and Confused (1993, R) |
|
|
| 2 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 3 |
Now and Then (1995, PG-13) |
|
|
| 4 |
Peter Pan (1953, G) |
|
|
| 5 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
|
| 6 |
In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale (2006, PG-13) |
|
|
| 7 |
Tinker Bell (2008, G) |
|
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
|
| 11 |
The Transporter (2002, PG-13) |
|
|
| 12 |
Transporter 2 (2005, PG-13) |
|
|
| 13 |
Wisegirls (2002, Unrated) |
|
|
| 14 |
Lord of War (2005, R) |
|


