Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  luvme2pcs80slady's Rating My Rating
1
Dane Cook: Vicious Circle (2006,  Unrated)
Dane Cook: Vicious Circle 5.0 Stars
dane cook is all id like in a man. funny and hot and to the point and hes so right about women and how we act during arguments with men. lol god i love him.
Click to Rate
2
Dead Silence (2007,  R)
Dead Silence 4.0 Stars
This movie freaked me the hell out and thats why I watched it over and over..lol It was so good.
Click to Rate
3
Saw III (2006,  R)
Saw III 5.0 Stars
I loved it. I want to see more.
Click to Rate
4
The Recruit (2003,  PG-13)
The Recruit 4.0 Stars
I love this movie..its got Al Pacino and Colin Farrell in it and they are both great actors...plus I could look at Colin Farrell for hours..he is so delicious.
Click to Rate
5
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
Napoleon Dynamite 5.0 Stars
FLIPPIN SWEET !! Love the movie. Love John Heder...hes so funny.
Click to Rate
6
Pulse (2006,  PG-13)
Pulse 4.0 Stars
I thought it was pretty good. I was scared. Ive watched it about 10times..
Click to Rate
7
Saw II (2005,  R)
Saw II 5.0 Stars
The Saw movies are all great. They are kinda scary but more gruesome and thats why I love them. lol
Click to Rate
8
Employee of the Month (2006,  PG-13)
Employee of the Month 4.0 Stars
Funny movie..rented it b/c Dane Cook was in it and I love him. He made the movie with his humor and his sexy looks
Click to Rate
9
The Ringer (2005,  PG-13)
The Ringer 5.0 Stars
I loved this movie. I love Johnny Knoxville..anything he plays in I want to see.
Click to Rate
10
Wedding Crashers (2005,  R)
Wedding Crashers 5.0 Stars
Two sexy men and laughs.. I loved this movie.
Click to Rate
11
Old School (2003,  R)
Old School 5.0 Stars
With Vince Vaugn,Will Ferral, and Luke Wilson you know it was great. I loved this movie
Click to Rate
12
Secret Window (2004,  PG-13)
Secret Window 4.0 Stars
Had no idea it would end the way it did. It had me going. I loved it..anything with Johnny Depp and I ofcourse will see it.
Click to Rate
13
You, Me and Dupree (2006,  PG-13)
You, Me and Dupree 3.5 Stars
I really liked it. I just really like looking at Owen Wilson so it was a good movie with a sexy actor in it.
Click to Rate
14
The Dukes of Hazzard (2005,  PG-13)
The Dukes of Hazzard 3.0 Stars
I saw it because Johnny Knoxville played in it. It was funny and I just love looking at him..
Click to Rate
15
The Omen (1976,  R)
The Omen 3.5 Stars
Great movie..freaked me the hell out. Damion...very scary. I like the new one better.
Click to Rate
16
Finding Nemo (2003,  G)
Finding Nemo 5.0 Stars
Adorable movie and very funny. My fav cartoon kids movie. I love it.
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments