My Favorite Movies
| luvsmusiz's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Jason's Lyric (1994, R) |
|
|
| 2 |
Ghost (1990, PG-13) |
|
|
| 3 |
Romeo Must Die (2000, R) |
|
|
| 4 |
Gladiator (2000, R) |
|
|
| 5 |
Spawn (1997, R) |
|
|
| 6 |
Drumline (2002, PG-13) |
|
|
| 7 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
|
| 8 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
|
| 9 |
Philadelphia (1993, PG-13) |
|
|
| 10 |
X-Men: The Last Stand (2006, PG-13) |
|
|
| 11 |
Stomp the Yard (2007, PG-13) |
|
|
| 12 |
Imitation of Life (1959, Unrated) |
|
|
| 13 |
The Godfather (1972, R) |
|
|
| 14 |
The Lion King (1994, G) |
|
|
| 15 |
Perfect Stranger (2007, R) |
|


