Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  LuvulotslkJellyTots's Rating My Rating
1
The Notebook (2004,  PG-13)
The Notebook
thought i wouldn't like it but its great most romantic and sad film ever
2
She's the Man (2006,  PG-13)
She's the Man
fab film really funny proper chick flick
3
She's All That (1999,  PG-13)
4
Dirty Dancing - Havana Nights (2004,  PG-13)
Dirty Dancing - Havana Nights
Omg the ending is heartbreaking i cried =-[
5
American Pie (1999,  R)
6
Honey (2003,  PG-13)
7
Step Up (2006,  PG-13)
Step Up
really great film great music
8
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
9
The Lost Boys (1987,  R)
The Lost Boys
love this movie its a classic and anyone who says its scary need thier heads examined its soo funny
10
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Dirty Dancing
classic really sweet georgeus film i think just about everyone has seen it
11
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
so funny if you havent seen it you have got to R.I.P Heath
12
Cruel Intentions (1999,  R)
13
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
Happy Gilmore
1 word awsum
14
The Longest Yard (2005,  PG-13)
The Longest Yard
excellent film 5 star
15
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
16
The Perfect Man (2005,  PG)
17
Cry Baby (1990,  PG-13)
Cry Baby
awesome film, really Cheesey but the fact that its so cheesey makes it good oh nd johnny depp hes hot!
and Hatchet face rox

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments