My Favorite Movies


  lydia109383191's Rating My Rating
1
Stage Door (1937,  Unrated)
2
Pecker (1998,  R)
3
Gold Diggers of 1933 (1933,  Unrated)
4
Grand Hotel (1932,  Unrated)
5
The Heiress (1949,  Unrated)
6
The Peanut Butter Solution (1985,  PG)
7
Cat Ballou (1965,  Unrated)
8
The Damned Don't Cry (1950,  Unrated)
9
Troll 2 (1990,  PG-13)
10
My Little Chickadee (1939,  Unrated)
11
42nd Street (1933,  Unrated)
12
Die Mommie Die! (2003,  R)
13
Duel in the Sun (1946,  Unrated)
14
Marnie (1964,  PG)
15
Bad Santa (2003,  R)
16
Screamplay (1984,  Unrated)
17
The Stunt Man (1980,  R)
18
Ms. 45 (1981,  R)
19
Samurai Cop (1989,  Unrated)
20
The Naked Cage (1986,  R)
21
Romeo Is Bleeding (1994,  R)
22
Christmas Evil (You Better Watch Out) (1980,  R)
23
Dr. Giggles (1992,  R)
24
Holiday (1938,  Unrated)
25
A Woman's Face (1941,  Unrated)
26
Trog (1970,  PG)
27
The Texas Chainsaw Massacre 2 (1986,  R)
28
Murder Party (2007,  Unrated)
29
I Spit on Your Grave (Day of the Woman) (1978,  R)
30
Savage Streets (1984,  R)
31
Slumber Party Massacre II (Don't Let Go) (1987,  R)
32
Nikita (La Femme Nikita) (1990,  R)
33
Creatures from the Pink Lagoon (2006,  Unrated)
34
Cabaret (1972,  PG)
35
The Black Cat (1934,  Unrated)
36
Edgar G. Ulmer - The Man Off-screen (2005,  Unrated)
37
Silent Night, Deadly Night - Pt. 2 (1987,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments