My Favorite Movies
| lyn8511's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Hot Fuzz (2007, R) |
|
| 2 |
X2 (2003, PG-13) |
|
| 3 |
Labyrinth (1986, PG) |
|
| 4 |
300 (2007, R) |
|
| 5 |
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006, R) |
|
| 6 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|
| 7 |
Miss Potter (2007, PG) |
|
| 8 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 9 |
Cry Baby (1990, PG-13) |
|
| 10 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
| 11 |
Shrek the Third (Shrek 3) (2007, PG) |
|
| 12 |
Road Trip (2000, R) |
|
| 13 |
Eurotrip (2003, R) |
|
| 14 |
A Very Long Engagement (Un long dimanche de fiançailles) (2004, R) |
|
| 15 |
Y Tu Mama Tambien (2001, R) |
|
| 16 |
Rear Window (1954, PG) |
|
| 17 |
The Rocky Horror Picture Show (1975, R) |
|
| 18 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 19 |
The Simpsons Movie (2007, PG-13) |
|
| 20 |
Black Snake Moan (2007, R) |
|
| 21 |
Watchmen (2009, R) |





















