Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  LYNNETTE231042421's Rating My Rating
1
Pippi Longstocking (1997,  G)
2
Clara's Heart (1988,  PG-13)
3
The Colony (1995,  PG-13)
4
50 First Dates (2004,  PG-13)
5
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
6
Back to the Future (1985,  PG)
7
Back to the Future Part II (1989,  PG)
8
Back to the Future Part III (1990,  PG)
9
Big Daddy (1999,  PG-13)
10
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
11
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
12
Freaky Friday (2003,  PG)
13
Grease (1978,  PG)
14
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
15
Rocky (1976,  PG)
16
Rocky II (1979,  PG)
17
Rocky III (1982,  PG)
18
Rocky IV (1985,  PG)
19
Rocky Balboa (2006,  PG)
20
The Color Purple (1985,  PG-13)
21
The Goonies (1985,  PG)
22
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
23
The Waterboy (1998,  PG-13)
24
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
25
Thirteen (2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments