My Favorite Movies
| lynnsey160935882's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004, PG-13) |
|
| 2 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
| 3 |
8 Mile (2002, R) |
|
| 4 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
| 5 |
A Nightmare on Elm Street (1984, R) |
|
| 6 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 7 |
Beauty and the Beast (1991, G) |
|
| 8 |
Big Daddy (1999, PG-13) |
|
| 9 |
Billy Madison (1995, PG-13) |
|
| 10 |
Brokeback Mountain (2005, R) |
|
| 11 |
Cars (2006, G) |
|
| 12 |
Charlie and the Chocolate Factory (2005, PG) |
|
| 13 |
Cheaper by the Dozen (2003, PG) |
|
| 14 |
Click (2006, PG-13) |
|
| 15 |
Coach Carter (2005, PG-13) |
|
| 16 |
Ever After - A Cinderella Story (1998, PG-13) |
|
| 17 |
Four Brothers (2005, R) |
|
| 18 |
Freedom Writers (2007, PG-13) |
|
| 19 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 20 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
| 21 |
Ice Age (2002, PG) |
|
| 22 |
Ice Age 2: The Meltdown (2006, PG) |
|
| 23 |
King Kong (2005, PG-13) |
|
| 24 |
Madagascar (2005, PG) |
|
| 25 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
| 26 |
Monsters, Inc. (2001, G) |
|
| 27 |
Never Been Kissed (1999, PG-13) |
|
| 28 |
National Treasure (2004, PG) |
|
| 29 |
Night at the Museum (2006, PG) |
|
| 30 |
Norbit (2007, PG-13) |
|
| 31 |
Rush Hour (1998, PG-13) |
|
| 32 |
Rush Hour 2 (2001, PG-13) |
|
| 33 |
Scary Movie (2000, R) |
|
| 34 |
Scary Movie 2 (2001, R) |
|
| 35 |
Scary Movie 3 (2003, PG-13) |
|
| 36 |
Scary Movie 4 (2006, PG-13) |
|
| 37 |
Shark Tale (2004, PG) |
|
| 38 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
| 39 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 40 |
Shrek the Third (Shrek 3) (2007, PG) |
|
| 41 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
| 42 |
Spider-Man 2 (2004, PG-13) |
|
| 43 |
Spider-Man 3 (2007, PG-13) |
|
| 44 |
The 40 Year Old Virgin (2005, R) |
|
| 45 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 46 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 47 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
| 48 |
Step Up 2 the Streets (2008, PG-13) |
|
| 49 |
The Hitcher (2007, R) |
|
| 50 |
The Hills Have Eyes (2006, R) |
|
| 51 |
The Guardian (2006, PG-13) |
|
| 52 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
| 53 |
The Dukes of Hazzard (2005, PG-13) |
|
| 54 |
The Dukes of Hazzard: The Beginning (2007, R) |
|
| 55 |
Open Season (2006, PG) |
|
| 56 |
The Mist (2007, R) |
|
| 57 |
Coyote Ugly (2000, PG-13) |
|
| 58 |
Daddy's Little Girls (2007, PG-13) |
|
| 59 |
Hard Time: The Premonition (1999, Unrated) |
|
| 60 |
Dark Ride (2006, R) |



























































