Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  M1KE442686103's Rating My Rating
1
Friday the 13th (2009,  R)
2
Halloween (2007,  R)
3
Underworld: The Rise of the Lycans (2009,  R)
4
My Bloody Valentine 3-D (2009,  R)
5
Dead Silence (2007,  R)
6
The Unborn (2009,  PG-13)
7
The Uninvited (2009,  PG-13)
8
Saw III (2006,  R)
9
Saw IV (2007,  R)
10
Saw V (2008,  R)
11
Friday the 13th (1980,  R)
12
Friday the 13th Part 2 (1981,  R)
13
Friday the 13th Part 3 (1982,  R)
14
Friday the 13th - The Final Chapter (1984,  R)
15
Friday the 13th, Part V - A New Beginning (1985,  R)
16
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives (1986,  R)
17
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan (1989,  R)
18
Friday the 13th Part VII - The New Blood (1988,  R)
19
Killer Rats (2003,  R)
20
Prom Night (2008,  PG-13)
21
House of Wax (2005,  R)
22
Halloween (1978,  R)
23
Halloween H2O (1998,  R)
24
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) (1998,  R)
25
Halloween - Resurrection (2002,  R)
26
Halloween II (1981,  R)
27
Halloween 4: The Return of Michael Myers (1988,  R)
28
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers (1989,  R)
29
Halloween III - Season of the Witch (1982,  R)
30
When a Stranger Calls (2006,  PG-13)
31
The Texas Chainsaw Massacre (2003,  R)
32
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (2006,  R)
33
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
34
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge (1985,  R)
35
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors (1987,  R)
36
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master (1988,  R)
37
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child (1989,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments