My Favorite Movies
| maboogiesnickel7's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Paris Je T'aime (2007, R) |
|
|
| 2 |
Becoming Jane (2007, PG) |
|
|
| 3 |
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem (2003, Unrated) |
|
|
| 4 |
Love Actually (2003, R) |
|
|
| 5 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
|
| 6 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
|
| 7 |
Garden State (2004, R) |
|
|
| 8 |
Walk the Line (2005, PG-13) |
|
|
| 9 |
The Illusionist (2006, PG-13) |
|
|
| 10 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
|
| 11 |
Elizabethtown (2005, PG-13) |
|
|
| 12 |
Accepted (2006, PG-13) |
|
|
| 13 |
Surf's Up (2007, PG) |
|
|
| 14 |
The Faculty (1998, R) |
|
|
| 15 |
Mona Lisa Smile (2003, PG-13) |
|
|
| 16 |
Ed Wood (1994, R) |
|
|
| 17 |
Zodiac (2007, R) |
|
|
| 18 |
Strictly Ballroom (1992, PG) |
|
|
| 19 |
Mom at Sixteen (2005, Unrated) |
|
|
| 20 |
Tequila Sunrise (1988, R) |
|
|
| 21 |
Never Been Kissed (1999, PG-13) |
|
|
| 22 |
Disturbia (2007, PG-13) |
|
|
| 23 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
|
| 24 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 25 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|
|
| 26 |
The Bridges of Madison County (1995, PG-13) |
|
|
| 27 |
Miss Potter (2007, PG) |
|
|
| 28 |
Ladder 49 (2004, PG-13) |
|
|
| 29 |
Signs (2002, PG-13) |
|
|
| 30 |
Grease (1978, PG) |
|
|
| 31 |
Chasing Liberty (2004, PG-13) |
|
|
| 32 |
Reality Bites (1994, PG-13) |
|
|
| 33 |
Sweet Home Alabama (2002, PG-13) |
|
|
| 34 |
The Big Easy (1987, R) |
|
|
| 35 |
Big Fish (2003, PG-13) |
|
|
| 36 |
Cellular (2004, PG-13) |
|
|
| 37 |
Holes (2003, PG) |
|
|
| 38 |
The Nanny Diaries (2007, PG-13) |
|
|
| 39 |
Bridget Jones's Diary (2001, R) |
|
|
| 40 |
Too Young to Be a Dad (2002, Unrated) |
|
|
| 41 |
She's the Man (2006, PG-13) |
|
|
| 42 |
Red Eye (2005, PG-13) |
|
|
| 43 |
In the Land of Women (2007, PG-13) |
|
|
| 44 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
|
| 45 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
|
| 46 |
The Holiday (2006, PG-13) |
|
|
| 47 |
Charlie's Angels (2000, PG-13) |
|
|
| 48 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
|
| 49 |
Too Young to Marry (2007, Unrated) |
|
|
| 50 |
27 Dresses (2007, PG-13) |
|


