My Favorite Movies


  MacelroyAndMicheals's Rating My Rating
1
Stardust (2007,  PG-13)
Stardust
IT IS SOOOO AWESOME! Tristian is HOT!
2
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
awesome movie JD rocks!!!!!!!!! So do pirates arggh
3
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
4
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Awesome!!!!!!!!!!!!!!!!!!
5
Underworld: Evolution (2006,  R)
6
Underworld (2003,  R)
7
Ghost Busters (Ghostbusters) (1984,  PG)
Ghost Busters (Ghostbusters)
"Important saftey tip don't cross the streams." xD Love it!!
8
Ghostbusters 2 (1989,  PG)
Ghostbusters 2
"named after a Hot dog you poor man." Again soooo funny
9
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Animatoin not bad but not good
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
12
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
awesome awesome awesome awesome awesome awesome
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
Really want to see it
14
Eragon (2006,  PG)
Eragon
Doesn't follow the book but it has some hot guys in it. GO MURTAGH! *even if he turns evil.*
15
The Holiday (2006,  PG-13)
The Holiday
The only movie that made me happy and sad and laugh and cry and made feel a gut feeling i never felt before.
16
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
17
Dr. Seuss' How the Grinch Stole Christmas (,  PG)
Dr. Seuss' How the Grinch Stole Christmas
The..The ...The GRINCH!! LOL
18
Freaky Friday (2003,  PG)
Freaky Friday
Awesome Mom daughter movie
19
Confessions of a Teenage Drama Queen (2004,  PG)
Confessions of a Teenage Drama Queen
Cute drama flick about what it takes to be in a play
20
Herbie: Fully Loaded (2005,  G)
Herbie: Fully Loaded
What does it take to really race? Herbie knows
21
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
The Mummy Returns
The adventure continues
22
The Mummy (1999,  PG-13)
The Mummy
funny adventure movie
23
Chicago (2002,  PG-13)
Chicago
ROXY HEART Sweet musical awesome movie I love it
24
The Phantom of the Opera (2004,  PG-13)
The Phantom of the Opera
Gooood songs
25
Legally Blonde (2001,  PG-13)
Legally Blonde
Hilarious Awesome
26
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (2003,  PG-13)
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde
2x the laughs as the producers say

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments