My Favorite Movies


  1. maclima
  2. Marco

Give list a short description

  maclima's Rating My Rating
1
The Shawshank Redemption (1994,  R)
2
Wild Hogs (2007,  PG-13)
3
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
4
50 First Dates (2004,  PG-13)
5
Braveheart (1995,  R)
6
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
7
The Matrix (1999,  R)
8
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
9
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
10
School of Rock (2003,  PG-13)
11
Gladiator (2000,  R)
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
13
Back to the Future Part II (1989,  PG)
14
Back to the Future (1985,  PG)
15
Back to the Future Part III (1990,  PG)
16
The Patriot (2000,  R)
17
The Passion of the Christ (2004,  R)
18
Fantastic Four (2005,  PG-13)
19
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007,  PG)
20
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
21
Batman Forever (1995,  PG-13)
22
Batman & Robin (1997,  PG-13)
23
Bad Boys II (2003,  R)
24
Bad Boys (1995,  R)
25
300 (2007,  R)
26
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
27
White Chicks (2004,  PG-13)
28
Wedding Crashers (2005,  R)
29
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
30
Top Gun (1986,  PG)
31
Shrek (2001,  PG)
32
Vantage Point (2008,  PG-13)
33
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
34
Night at the Museum (2006,  PG)
35
Big Bad Mama (1974,  R)
36
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
37
Fight Club (1999,  R)
38
Forrest Gump (1994,  PG-13)
39
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
40
Transformers (2007,  PG-13)
41
Pretty Woman (1990,  R)
42
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
43
Happy Gilmore (1996,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments