My Favorite Movies


  1. maddieighteen
  2. madelyn

Give list a short description

  maddieighteen's Rating My Rating
1
The Dark Knight (2008,  PG-13)
The Dark Knight
outrageous.
2
Hannibal Rising (2007,  R)
Hannibal Rising
it's a really good movie and there really isn't very much gore
3
Troy (2004,  R)
Troy
sweet movie!
4
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
It was pretty awesome! but they did leave quite a bit out of it
5
Becoming Jane (2007,  PG)
6
Blades of Glory (2007,  PG-13)
Blades of Glory
FUNNIEST MOVIE EVER!!!
7
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
I've read the book and it was good so the movie was pretty good too
8
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
9
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
10
Shooter (2007,  R)
11
Peaceful Warrior (2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments