My Favorite Movies


  MadonnaChick's Rating My Rating
1
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls 5.0 Stars
its great film....reminds me of me and my twinnys cherice and katie...mean girls for life xx
Click to Rate
2
The Hot Chick (2002,  PG-13)
Click to Rate
3
Ghost (1990,  PG-13)
Click to Rate
4
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Click to Rate
5
Freaky Friday (2003,  PG)
Click to Rate
6
Liar Liar (1997,  PG-13)
Click to Rate
7
The Lost Boys (1987,  R)
Click to Rate
8
Vampire in Brooklyn (1995,  R)
Click to Rate
9
The Waterboy (1998,  PG-13)
Click to Rate
10
Cast Away (2000,  PG-13)
Click to Rate
11
What Women Want (2001,  PG-13)
Click to Rate
12
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
13
Beaches (2002,  PG-13)
Click to Rate
14
Hide and Seek (2005,  R)
Click to Rate
15
The 'Burbs (1989,  PG)
Click to Rate
16
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
Click to Rate
17
Beetlejuice (1988,  PG)
Click to Rate
18
Meet the Parents (2000,  PG-13)
Click to Rate
19
Too Young to Die (1990,  R)
Click to Rate
20
From Dusk Till Dawn (1996,  R)
Click to Rate
21
A League of Their Own (1992,  PG)
Click to Rate
22
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
Click to Rate
23
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
Click to Rate
24
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
Click to Rate
25
Clueless (1995,  PG-13)
Click to Rate
26
Final Destination (2000,  R)
Click to Rate
27
Final Destination 2 (2003,  R)
Click to Rate
28
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
29
Grease (1978,  PG)
Click to Rate
30
Halloween (1978,  R)
Click to Rate
31
Hook (1991,  PG)
Click to Rate
32
I Am Sam (2002,  PG-13)
Click to Rate
33
Interview with the Vampire (1994,  R)
Click to Rate
34
Legally Blonde (2001,  PG-13)
Click to Rate
35
Mallrats (1995,  R)
Click to Rate
36
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
Click to Rate
37
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
38
My Big Fat Greek Wedding (2002,  PG)
Click to Rate
39
Never Been Kissed (1999,  PG-13)
Click to Rate
40
Notting Hill (1999,  PG-13)
Click to Rate
41
Pretty Woman (1990,  R)
Click to Rate
42
Scary Movie (2000,  R)
Click to Rate
43
Scary Movie 2 (2001,  R)
Click to Rate
44
Scream (1996,  R)
Click to Rate
45
Stand by Me (1986,  R)
Click to Rate
46
Superbad (2007,  R)
Click to Rate
47
The Mask (1994,  PG-13)
Click to Rate
48
The Ring (2002,  PG-13)
Click to Rate
49
Fear (1996,  R)
Click to Rate
50
The Shining (1980,  R)
Click to Rate
51
Signs (2002,  PG-13)
Click to Rate
52
Trading Places (1983,  R)
Click to Rate
53
The Little Vampire (2000,  PG)
Click to Rate
54
The Little Rascals (1994,  PG)
Click to Rate
55
Gone in the Night (1996,  Unrated)
Click to Rate
56
White Chicks (2004,  PG-13)
Click to Rate
57
Wayne's World (1992,  PG-13)
Click to Rate
58
Madonna (2002,  Unrated)
Click to Rate
59
Madonna - Truth or Dare (1991,  R)
Click to Rate
60
Shanghai Surprise (1986,  PG-13)
Click to Rate
61
I'm Going to Tell You a Secret (2005,  Unrated)