My Favorite Movies


  1. madsXmusiclover85
  2. madison m

Give list a short description

  madsXmusiclover85's Rating My Rating
1
Juno (2007,  PG-13)
Juno 5.0 Stars
omg i luvvvv this movie
Click to Rate
2
The Dark Knight (2008,  PG-13)
The Dark Knight 5.0 Stars
best movie ive seen in a long time
Click to Rate
3
Sydney White (2007,  PG-13)
Sydney White 5.0 Stars
luv it
Click to Rate
4
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Bruce Almighty 5.0 Stars
SO FUNNY!!! i couldnt stop laughing
Click to Rate
5
Prom Night (2008,  PG-13)
Prom Night 5.0 Stars
more sad than scary but sooooooooooooo good. not as scary as it looks. why did they have to kill the hot boyfriend? i mean come on people
Click to Rate
6
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005,  PG)
The Sisterhood of the Traveling Pants 5.0 Stars
love this movie SO much














i love this movie i almost cried!
Click to Rate
7
27 Dresses (2007,  PG-13)
27 Dresses 4.5 Stars
i luv this movie
Click to Rate
8
Bandslam (2009,  PG)
Bandslam 5.0 Stars
I WAS IN THIS MOVIE!!!! and its gonna be so good. we got to met vanessa and hang out with aly for a few minutes b4 we had to start filming again. it has lots of good music. PLZ go see this when it comes out in 2009!!!! the title used to be 'will' but they changed it to 'rock on'
Click to Rate
9
Camp Rock (2008,  Unrated)
Camp Rock 5.0 Stars
good music
Click to Rate
10
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls 4.5 Stars
the girls are so bad!!














good movie. those girls are bad!!
Click to Rate
11
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
P.S. I Love You 5.0 Stars
i cried (:














i cried
Click to Rate
12
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
Sweet Home Alabama 5.0 Stars
really cute movie
Click to Rate
13
Alvin and the Chipmunks (2007,  PG)
Alvin and the Chipmunks 5.0 Stars
soo cute














LOVE THIS MOVIE. i laughed the whole time. i saw it the day it premired
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments