My Favorite Movies
| maeesteban2006's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 2 |
The Departed (2006, R) |
|
| 3 |
Catch Me If You Can (2002, PG-13) |
|
| 4 |
Blood Diamond (2006, R) |
|
| 5 |
Body of Lies (2008, R) |
|
| 6 |
Revolutionary Road (2008, R) |
|
| 7 |
Romeo + Juliet (1996, PG-13) |
|
| 8 |
Aniceto (2008, Unrated) |
|
| 9 |
Half-Life (2008, Unrated) |
|
| 10 |
Total Eclipse (1995, R) |
|
| 11 |
Stardust Memories (1980, PG) |
|
| 12 |
Celebrity (1998, R) |
|
| 13 |
Critters 3 - You Are What They Eat (1991, PG-13) |
|
| 14 |
The 11th Hour (2007, PG) |
|
| 15 |
Smokers Only (2002, R) |
|
| 16 |
Marvin's Room (1996, PG-13) |
|
| 17 |
This Boy's Life (1993, R) |
|
| 18 |
End of the Spear (2006, PG-13) |
|
| 19 |
Poison Ivy (1992, R) |
|
| 20 |
The Basketball Diaries (1995, R) |
|
| 21 |
The Perfect Score (2004, PG-13) |
|
| 22 |
The Quick and the Dead (1995, R) |
|
| 23 |
The Aviator (2004, PG-13) |
|
| 24 |
The Beach (2000, R) |
|
| 25 |
Waterworld (1995, PG-13) |
|
| 26 |
Gangs of New York (2002, R) |
|
| 27 |
The Man in the Iron Mask (1998, PG-13) |
|
| 28 |
Innocent (2008, Unrated) |




























