My Favorite Movies
| magnetized's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Veer Zaara (Veer-Zaara) (2004, Unrated) |
|
|
| 2 |
Don (2006, Unrated) |
|
|
| 3 |
Kal Ho Naa Ho (2003, Unrated) |
|
|
| 4 |
Kontroll (2004, R) |
|
|
| 5 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
|
| 6 |
The Actors (2003, R) |
|
|
| 7 |
Hot Fuzz (2007, R) |
|
|
| 8 |
Mohabbatein (2000, Unrated) |
|
|
| 9 |
Devdas (2002, Unrated) |
|
|
| 10 |
Hum Tum (2004, Unrated) |
|
|
| 11 |
Baadshah (1999, PG) |
|
|
| 12 |
Koi... Mil Gaya (I Found Someone) (2003, PG) |
|
|
| 13 |
Krrish (2006, Unrated) |
|
|
| 14 |
Bunty Aur Babli (2005, R) |
|
|
| 15 |
Kuch Kuch Hota Hai (1998, Unrated) |
|
|
| 16 |
Daar (Darr) (Fear) (Darr: A Violent Love Story) (1993, Unrated) |
|
|
| 17 |
Dil To Pagal Hai (The Heart Is Crazy) (1997, Unrated) |
|
|
| 18 |
Main Hoon Na (2004, G) |
|
|
| 19 |
Swades (2004, Unrated) |
|
|
| 20 |
Dilwale Dulhania Le Jayenge (1995, G) |
|
|
| 21 |
Kabhi Khushi Kabhie Gham (2001, PG) |
|
|
| 22 |
Kaho Naa... Pyaar Hai (Say This Is Love) (2000, Unrated) |
|
|
| 23 |
Josh (2000, Unrated) |
|
|
| 24 |
Silsiilay (2005, Unrated) |
|
|
| 25 |
Paheli (2005, G) |
|
|
| 26 |
Kabhi Alvida Naa Kehna (2006, Unrated) |
|



