Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Maite85923478's Rating My Rating
1
Pulp Fiction (1994,  R)
2
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964,  PG)
3
Ben-Hur (1959,  G)
4
Blazing Saddles (1974,  R)
5
Callejon De Los Milagros (1995,  Unrated)
6
El Palo (2001,  R)
7
Raising Arizona (1987,  PG-13)
8
Steel Magnolias (1989,  PG)
9
The Color Purple (1985,  PG-13)
10
Where the Heart Is (2000,  PG-13)
11
Transamerica (2005,  R)
12
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar (1995,  PG-13)
13
Todo Sobre Mi Madre (All About My Mother) (1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments