Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  maladjustednevertobe's Rating My Rating
1
Raging Bull (1980,  R)
Click to Rate
2
Vanilla Sky (2001,  R)
Click to Rate
3
Barfly (1987,  R)
Click to Rate
4
Rumble Fish (1983,  R)
Click to Rate
5
300 (2007,  R)
Click to Rate
6
The Outsiders (1983,  PG)
Click to Rate
7
The Lords of Flatbush (1974,  PG)
Click to Rate
8
Grease (1978,  PG)
Click to Rate
9
Introducing Morrissey (1996,  Unrated)
Click to Rate
10
Morrissey: ¡Oye Esteban! (2000,  Unrated)
Click to Rate
11
A.I. Artificial Intelligence (2001,  PG-13)
Click to Rate
12
Punch-Drunk Love (2002,  R)
Click to Rate
13
It's a Gift (1934,  Unrated)
Click to Rate
14
Spaceballs (1987,  PG)
Click to Rate
15
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
16
The Dark Knight (2008,  PG-13)
Click to Rate
17
The Crow (1994,  R)
Click to Rate
18
The Wizard of Oz (1939,  G)
Click to Rate
19
The NeverEnding Story (1984,  PG)
Click to Rate
20
Flight of the Navigator (1986,  PG)
Click to Rate
21
The Burning Season (1994,  Unrated)
Click to Rate
22
A Christmas Carol (1938,  Unrated)
Click to Rate
23
High Fidelity (2000,  R)
Click to Rate
24
Clerks (1994,  R)
Click to Rate
25
Mallrats (1995,  R)
Click to Rate
26
Back to the Future (1985,  PG)
Click to Rate
27
Back to the Future Part III (1990,  PG)
Click to Rate
28
Back to the Future Part II (1989,  PG)
Click to Rate
29
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
Click to Rate
30
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
Click to Rate
31
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments