My Favorite Movies
| manda3842's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Object of My Affection (1998, R) |
|
|
| 2 |
The Silence of the Lambs (1991, R) |
|
|
| 3 |
Mission: Impossible (, Unrated) |
|
|
| 4 |
Sex and the City (2008, R) |
|
|
| 5 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
|
| 6 |
Transformers: Revenge of the Fallen (2009, Unrated) |
|
|
| 7 |
Top Gun (1986, PG) |
|
|
| 8 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
|
| 9 |
Far and Away (1992, PG-13) |
|
|
| 10 |
Rain Man (1988, R) |
|
|
| 11 |
A Beautiful Mind (2001, PG-13) |
|
|
| 12 |
Risky Business (1983, R) |
|
|
| 13 |
Brokeback Mountain (2005, R) |
|
|
| 14 |
Fight Club (1999, R) |
|
|
| 15 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
|
| 16 |
Walk the Line (2005, PG-13) |
|
|
| 17 |
Closer (2004, R) |
|
|
| 18 |
That Thing You Do! (1996, PG) |
|
|
| 19 |
The Da Vinci Code (2006, PG-13) |
|
|
| 20 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
|
| 21 |
Big (1988, PG) |
|
|
| 22 |
Philadelphia (1993, PG-13) |
|
|
| 23 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
|
| 24 |
Mission Impossible (1996, PG-13) |
|
|
| 25 |
Pope John Paul II (2005, Unrated) |
|
|
| 26 |
A Few Good Men (1992, R) |
|


