My Favorite Movies
| mandafoolcedric's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
| 2 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 3 |
Rocky (1976, PG) |
|
| 4 |
A Christmas Story (1983, PG) |
|
| 5 |
Secret Window (2004, PG-13) |
|
| 6 |
The Goonies (1985, PG) |
|
| 7 |
The Amityville Horror (2005, R) |
|
| 8 |
Chitty Chitty Bang Bang (1968, G) |
|
| 9 |
Just Friends (2005, PG-13) |
|
| 10 |
Drop Dead Fred (1991, PG-13) |
|
| 11 |
The Rocky Horror Picture Show (1975, R) |
|
| 12 |
Pay It Forward (2000, PG-13) |
|
| 13 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 14 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 15 |
She's the Man (2006, PG-13) |
|
| 16 |
Stick It (2006, PG-13) |
|
| 17 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 18 |
What's Eating Gilbert Grape (1993, PG-13) |
|
| 19 |
Free Willy (1993, PG) |
|
| 20 |
Benny & Joon (1993, PG) |
|
| 21 |
Beverly Hills Ninja (1997, PG-13) |
|
| 22 |
K-PAX (2001, PG-13) |
|
| 23 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
| 24 |
American Pie (1999, R) |
|
| 25 |
Harry and the Hendersons (1987, PG) |

























