My Favorite Movies


  mandoozie9657's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire 5.0 Stars
My most absolute favorite!!!
Click to Rate
2
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
3
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
4
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) 5.0 Stars
It's the whole David & Goliath thing. Only it's Harry Potter and Voldemort. I love it. It takes everything I ever made believe about as a kid and made it a movie. It's awesome.
Click to Rate
5
Pride and Prejudice (2005,  PG)
Pride and Prejudice 5.0 Stars
An outgoing young woman, and a quite, misunderstood man... An unforgettable love.
Click to Rate
6
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
Click to Rate
7
Blade (1998,  R)
Click to Rate
8
Blade - Trinity (2004,  R)
Click to Rate
9
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
Click to Rate
10
Interview with the Vampire (1994,  R)
Click to Rate
11
Underworld (2003,  R)
Click to Rate
12
Underworld: Evolution (2006,  R)
Click to Rate
13
Bram Stoker's Dracula (1992,  R)
Click to Rate
14
Van Helsing (2004,  PG-13)
Click to Rate
15
X-Men (2000,  PG-13)
Click to Rate
16
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
Click to Rate
17
Elektra (2005,  PG-13)
Click to Rate
18
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Click to Rate
19
Spider-Man (2002,  PG-13)
Spider-Man 5.0 Stars
Love me some Spidey!!!
Click to Rate
20
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
Click to Rate
21
Serenity (2005,  PG-13)
Click to Rate
22
G.I. Jane (1997,  R)
G.I. Jane 5.0 Stars
"Suck my dick!!!"
Click to Rate
23
The Boondock Saints (1999,  R)
The Boondock Saints 5.0 Stars
And shepherds we shall be. For thee my Lord, for thee.
Click to Rate
24
Romeo + Juliet (1996,  PG-13)
Romeo + Juliet 5.0 Stars
Who couldn't love this story?
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments