My Favorite Movies
| MarChar56199722's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
JFK (1991, R) |
|
|
| 2 |
The Green Mile (1999, R) |
|
|
| 3 |
Gone With the Wind (1939, G) |
|
|
| 4 |
Shenandoah (1965, Unrated) |
|
|
| 5 |
Passion Fish (1992, R) |
|
|
| 6 |
An Officer and a Gentleman (1982, R) |
|
|
| 7 |
The River Rat (1984, PG) |
|
|
| 8 |
Four Weddings and a Funeral (1993, R) |
|
|
| 9 |
Sweet Home Alabama (2002, PG-13) |
|
|
| 10 |
The Wedding Planner (2001, PG-13) |
|
|
| 11 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 12 |
Top Gun (1986, PG) |
|
|
| 13 |
Gone Fishin' (1997, PG) |
|
|
| 14 |
See Spot Run (2001, PG) |
|
|
| 15 |
Dumb and Dumber (1994, PG-13) |
|
|
| 16 |
Heaven's Prisoners (1996, R) |
|
|
| 17 |
The Big Easy (1987, R) |
|
|
| 18 |
No Mercy (1986, R) |
|
|
| 19 |
Hard Target (1993, R) |
|
|
| 20 |
A Time to Kill (1996, R) |
|
|
| 21 |
Little Chenier (2008, R) |
|
|
| 22 |
Reign Over Me (2007, R) |
|
|
| 23 |
Two Weeks (2006, R) |
|


