Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  margaret365721299's Rating My Rating
1
Friday (1995,  R)
Click to Rate
2
Next Friday (2000,  R)
Click to Rate
3
Friday After Next (2002,  R)
Click to Rate
4
Return of the Living Dead Part II (1988,  R)
Click to Rate
5
Return of the Living Dead: Necropolis (2005,  R)
Click to Rate
6
The Return of the Living Dead (1985,  R)
Click to Rate
7
Night of the Living Dead (1990,  R)
Click to Rate
8
Bring It On Again (2003,  PG-13)
Click to Rate
9
Bring It On: In It to Win It (2007,  PG-13)
Click to Rate
10
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Click to Rate
11
On Deadly Ground (1994,  R)
Click to Rate
12
Look Who's Talking (1989,  PG-13)
Click to Rate
13
Look Who's Talking Now (1993,  PG-13)
Click to Rate
14
Nutty Professor II - The Klumps (2000,  PG-13)
Click to Rate
15
The Nutty Professor (1996,  PG-13)
Click to Rate
16
Norbit (2007,  PG-13)
Click to Rate
17
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Click to Rate
18
Big Momma's House 2 (2006,  PG-13)
Click to Rate
19
It Takes Two (1995,  PG)
Click to Rate
20
Switching Goals (2000,  Unrated)
Click to Rate
21
Double, Double, Toil and Trouble (,  Unrated)
Click to Rate
22
Holiday in the Sun (2001,  G)
Click to Rate
23
Our Lips Are Sealed (2000,  G)
Click to Rate
24
Top Dog (1995,  PG-13)
Click to Rate
25
Hellbound (1994,  R)
Click to Rate
26
Force of One (1979,  PG)
Click to Rate
27
Tourist Trap (1999,  R)
Click to Rate
28
Code of Silence (1985,  R)
Click to Rate
29
Murphy's Law (1986,  R)
Click to Rate
30
Kinjite - Forbidden Subjects (1989,  R)
Click to Rate
31
Charles Bronson:Deadly Arsenal (2005,  PG)
Click to Rate
32
Borderline (1980,  PG)
Click to Rate
33
Assassination (1987,  PG-13)
Click to Rate
34
Family of Cops 3 (1999,  Unrated)
Click to Rate
35
Cemetery High (Hack'em High) (2004,  R)
Click to Rate
36
The Groove Tube (1974,  R)
Click to Rate
37
The Blues Brothers (1980,  R)
Click to Rate
38
Blues Brothers 2000 (1997,  PG)
Click to Rate
39
The Brothers (2001,  R)
Click to Rate
40
Cheech and Chong's The Corsican Brothers (1984,  PG)
Click to Rate
41
Up in Smoke (1978,  R)
Click to Rate
42
Born in East L.A. (1987,  R)
Click to Rate
43
Desperado (1995,  R)
Click to Rate
44
El Mariachi (1993,  R)
Click to Rate
45
Once Upon a Time in Mexico (2003,  R)
Click to Rate
46
Cheech and Chong's Still Smokin' (1983,  R)
Click to Rate
47
Grass (1999,  R)
Click to Rate
48
Ernest Goes to School (1994,  PG)
Click to Rate
49
Ernest Saves Christmas (1988,  PG)
Click to Rate
50
Convoy (1978,  PG)
Click to Rate
51
Ernest Goes to Camp (1987,  PG)
Click to Rate
52
Ernest Scared Stupid (1991,  PG)
Click to Rate
53
Dreamgirls (2006,  PG-13)
Click to Rate
54
House of Carnage (2006,  Unrated)
Click to Rate
55
Who Made the Potatoe Salad? (2006,  Unrated)
Click to Rate
56
Carnaval (2006,  Unrated)
Click to Rate
57
Buck and the Preacher (1972,  PG)
Click to Rate
58
Iron Eagle II (1988,  PG)
Click to Rate
59
Iron Eagle on the Attack (1995,  PG-13)
Click to Rate
60
Partners in Action (2002,  Unrated)
Click to Rate
61
Heaven Can Wait (1978,  PG)
Click to Rate
62
Oh God! Book II (1980,  PG)