My Favorite Movies
| Maria131988568's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Doors (1991, R) |
|
|
| 2 |
Havoc (2005, R) |
|
|
| 3 |
Superbad (2007, R) |
|
|
| 4 |
Juno (2007, PG-13) |
|
|
| 5 |
The Goonies (1985, PG) |
|
|
| 6 |
Super Troopers (2001, R) |
|
|
| 7 |
Beerfest (2006, R) |
|
|
| 8 |
Half Baked (1997, R) |
|
|
| 9 |
Billy Madison (1995, PG-13) |
|
|
| 10 |
Tommy Boy (1995, PG-13) |
|
|
| 11 |
Players (2005, Unrated) |
|
|
| 12 |
Grease (1978, PG) |
|
|
| 13 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 14 |
Steel Magnolias (1989, PG) |
|
|
| 15 |
Friday (1995, R) |
|
|
| 16 |
Easy Rider (1969, R) |
|
|
| 17 |
Mask (1985, PG-13) |
|
|
| 18 |
Gone With the Wind (1939, G) |
|
|
| 19 |
Selena (1997, PG) |
|
|
| 20 |
Johnny Dangerously (1984, PG-13) |
|
|
| 21 |
Casino (1995, R) |
|
|
| 22 |
Army of Darkness (1993, R) |
|
|
| 23 |
The Warriors (1979, R) |
|
|
| 24 |
Trick or Treat (1986, R) |
|
|
| 25 |
Urban Cowboy (1980, R) |
|


