Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  MariaElizabeth223736's Rating My Rating
1
Office Space (1999,  R)
Click to Rate
2
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
3
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Click to Rate
4
Serendipity (2001,  PG-13)
Click to Rate
5
Grease (1978,  PG)
Click to Rate
6
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
Click to Rate
7
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
Click to Rate
8
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
9
My Big Fat Greek Wedding (2002,  PG)
Click to Rate
10
Wedding Crashers (2005,  R)
Click to Rate
11
Hotel Rwanda (2005,  PG-13)
Click to Rate
12
Love Actually (2003,  R)
Click to Rate
13
Maid of Honor (2006,  PG)
Click to Rate
14
My Best Friend's Girl (2008,  R)
Click to Rate
15
Blood Diamond (2006,  R)
Click to Rate
16
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
Click to Rate
17
Walk the Line (2005,  PG-13)
Click to Rate
18
Click (2006,  PG-13)
Click to Rate
19
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
Click to Rate
20
Diary of a Mad Black Woman (2005,  PG-13)
Click to Rate
21
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
Click to Rate
22
Coming to America (1988,  R)
Click to Rate
23
Dirty Filthy Love (2004,  R)
Click to Rate
24
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
Click to Rate
25
The Life of David Gale (2003,  R)
Click to Rate
26
Pay It Forward (2000,  PG-13)
Click to Rate
27
Armageddon (1998,  PG-13)
Click to Rate
28
Charlie's Angels (2000,  PG-13)
Click to Rate
29
A Walk in the Clouds (1995,  PG-13)
Click to Rate
30
Rush Hour (1998,  PG-13)
Click to Rate
31
Jerry Maguire (1996,  R)
Click to Rate
32
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
33
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
34
Top Gun (1986,  PG)
Click to Rate
35
Pretty Woman (1990,  R)
Click to Rate
36
When Harry Met Sally (1989,  R)
Click to Rate
37
Flashdance (1983,  R)
Click to Rate
38
The Breakfast Club (1985,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments