Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  marielou333's Rating My Rating
1
Take the Lead (2006,  PG-13)
2
Just My Luck (2006,  PG-13)
3
A Cinderella Story (2004,  PG)
4
The Notebook (2004,  PG-13)
5
R.V. (RV) (Runaway Vacation) (2006,  PG)
6
Grease (1978,  PG)
7
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
8
Cheaper by the Dozen 2 (2005,  PG)
9
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
10
A Walk to Remember (2002,  PG)
11
How to Deal (2003,  PG-13)
12
The Perfect Man (2005,  PG)
13
Raise Your Voice (2004,  PG)
14
The Lake House (2006,  PG)
15
Final Destination 3 (2006,  R)
16
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
17
Urban Legends - Bloody Mary (2005,  R)
18
Accepted (2006,  PG-13)
19
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
20
She's the Man (2006,  PG-13)
21
The Holiday (2006,  PG-13)
22
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
trop belle moral de vie!!
23
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
24
Because I Said So (2007,  PG-13)
25
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
26
Life as a House (2001,  R)
27
Duplex (Our House) (2003,  PG-13)
28
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
29
Premonition (2007,  PG-13)
30
Definitely, Maybe (2008,  PG-13)
31
27 Dresses (2008,  PG-13)
32
The Parent Trap (1998,  PG)
33
Message in a Bottle (1999,  PG-13)
34
Nights in Rodanthe (2008,  PG-13)
35
The Sisterhood of the Traveling Pants 2 (2008,  PG-13)
36
Joshua's Heart (1990,  Unrated)
37
Twilight (2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments