My Favorite Movies
Give list a short description
| marinabludolphin's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Eye of the Dolphin (2006, PG-13) |
|
|
| 2 |
August Rush (2007, PG) |
|
|
| 3 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007, PG-13) |
|
|
| 4 |
The Matrix (1999, R) |
|
|
| 5 |
Thunderheart (1992, R) |
|
|
| 6 |
Dances With Wolves (1990, PG-13) |
|
|
| 7 |
Contact (1997, PG) |
|
|
| 8 |
Serenity (2005, PG-13) |
|
|
| 9 |
The Dark Crystal (1982, PG) |
|
|
| 10 |
The Secret Garden (1993, G) |
|
|
| 11 |
R.V. (RV) (2006, PG) |
|
|
| 12 |
The Abyss (1989, PG-13) |
|


