My Favorite Movies

  1. marisoldelrosario2000
  2. marisol

Mystic River

  marisoldelrosario2000's Rating My Rating
1
The Phantom of the Opera (1989,  R)
Click to Rate
2
The Age of Innocence (1993,  PG)
Click to Rate
3
The Last of the Mohicans (1992,  R)
Click to Rate
4
Atonement (2007,  R)
Click to Rate
5
Cold Mountain (2003,  R)
Click to Rate
6
The Man Without a Face (1993,  PG-13)
Click to Rate
7
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
8
Tequila Sunrise (1988,  R)
Click to Rate
9
The Passion: Films, Faith & Fury (2006,  Unrated)
Click to Rate
10
We Were Soldiers (2002,  R)
Click to Rate
11
Conspiracy Theory (1997,  R)
Click to Rate
12
Apocalypto (2006,  R)
Click to Rate
13
The Patriot (2000,  R)
Click to Rate
14
Dangerous Liaisons (1988,  R)
Click to Rate
15
Mystic River (2003,  R)
Click to Rate
16
I Am Sam (2002,  PG-13)
Click to Rate
17
Tears of the Sun (2003,  R)
Click to Rate
18
The Crucible (1996,  PG-13)
Click to Rate
19
The Scarlet Letter (1926,  Unrated)
Click to Rate
20
Deception (2008,  R)
Click to Rate
21
Scarface (1932,  PG)
Click to Rate
22
Carlito's Way (1993,  R)
Click to Rate
23
Little Women (1994,  PG)
Click to Rate
24
The Silence of the Lambs (1991,  R)
Click to Rate
25
Legends of the Fall (1994,  R)
Click to Rate
26
Primal Fear (1996,  R)
Click to Rate
27
The Last Samurai (2003) (2003,  R)
Click to Rate
28
Frankie & Johnny (1991,  R)
Click to Rate
29
Simone (S1m0ne) (,  PG-13)
Click to Rate
30
Scent of a Woman (1992,  R)
Click to Rate
31
Donnie Brasco (1997,  R)
Click to Rate
32
The Devil's Advocate (1997,  R)
Click to Rate
33
The Hunchback of Notre Dame (,  G)
Click to Rate
34
Indecent Proposal (1993,  R)
Click to Rate
35
The Juror (1996,  R)
Click to Rate
36
Disclosure (1994,  R)
Click to Rate
37
About Last Night... (1986,  R)
Click to Rate
38
G.I. Jane (1997,  R)
Click to Rate
39
Passion of Mind (2000,  PG-13)
Click to Rate
40
The Perfect Stranger (2005) (1994,  Unrated)
Click to Rate
41
Under Suspicion (1991,  R)
Click to Rate
42
Dark Harvest (2004,  R)
Click to Rate
43
Walk on the Wild Side (1962,  Unrated)
Click to Rate
44
Another Perfect Stranger (2007,  Unrated)
Click to Rate
45
Hope Floats (1998,  PG-13)
Click to Rate
46
While You Were Sleeping (1995,  PG)
Click to Rate
47
A Time to Kill (1996,  R)
Click to Rate
48
Practical Magic (1998,  PG-13)
Click to Rate
49
Two Weeks Notice (2002,  PG-13)
Click to Rate
50
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
Click to Rate
51
The House of the Spirits (1994,  R)
Click to Rate
52
What Lies Beneath (2000,  PG-13)
Click to Rate
53
Betrayal (1983,  R)
Click to Rate
54
The Man in the Iron Mask (1997,  PG-13)
Click to Rate
55
Lolita (1998,  R)
Click to Rate
56
In the Name of the Father (1993,  R)
Click to Rate
57
The Unbearable Lightness of Being (1988,  R)
Click to Rate
58
Constantine (2005,  R)
Click to Rate
59
A Walk in the Clouds (1995,  PG-13)
Click to Rate
60
The Matrix Reloaded (2003,  R)
Click to Rate
61
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
62
The Fountain (2006,  PG-13)
Click to Rate
63