My Favorite Movies
| MARSARMYvampiregoddess's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Scream (1996, R) |
|
|
| 2 |
Carrie (1976, R) |
|
|
| 3 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
|
| 4 |
Man on Fire (2004, R) |
|
|
| 5 |
Seven (Se7en) (1995, R) |
|
|
| 6 |
Jackass: Number Two (2006, R) |
|
|
| 7 |
Braveheart (1995, R) |
|
|
| 8 |
The Covenant (2006, PG-13) |
|
|
| 9 |
The Sixth Sense (1999, PG-13) |
|
|
| 10 |
Armageddon (1998, PG-13) |
|
|
| 11 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
|
| 12 |
Underworld: Evolution (2006, R) |
|
|
| 13 |
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life (2003, PG-13) |
|
|
| 14 |
XXX (2002, PG-13) |
|
|
| 15 |
Blood and Chocolate (2007, PG-13) |
|


