My Favorite Movies


  Marshall261085919's Rating My Rating
1
Thunder Road (1958,  PG)
Click to Rate
2
Gone With the Wind (1939,  G)
Click to Rate
3
Jeremiah Johnson (1972,  PG)
Click to Rate
4
Daniel Boone (2005,  Unrated)
Click to Rate
5
Sniper (1993,  R)
Click to Rate
6
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
7
Laws of Attraction (2004,  PG-13)
Click to Rate
8
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
Click to Rate
9
Conspiracy Theory (1997,  R)
Click to Rate
10
Days of Thunder (1990,  PG-13)
Click to Rate
11
The Outlaw Josey Wales (1976,  PG)
Click to Rate
12
Remember the Alamo - American Experience (2003,  Unrated)
Click to Rate
13
Davy Crockett, King of the Wild Frontier (1955,  PG)
Click to Rate
14
Davy Crockett and the River Pirates (1956,  Unrated)
Click to Rate
15
Magnum Force (1973,  R)
Click to Rate
16
Air Force One (1997,  R)
Click to Rate
17
Die Hard (1988,  R)
Click to Rate
18
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
Click to Rate
19
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990,  R)
Click to Rate
20
Eight Below (2006,  PG)
Click to Rate
21
Fire Down Below (1997,  R)
Click to Rate
22
Frank and Jesse (1994,  R)
Click to Rate
23
The Racket (1951,  R)
Click to Rate
24
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
Click to Rate
25
Alien (1979,  R)
Click to Rate
26
Anger Management (2003,  PG-13)
Click to Rate
27
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Click to Rate
28
Open Range (2003,  R)
Click to Rate
29
Next of Kin (1989,  R)
Click to Rate
30
The Patriot (2000,  R)
Click to Rate
31
Patriot Games (1992,  R)
Click to Rate
32
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments