Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  martha9735977's Rating My Rating
1
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
2
Grease (1978,  PG)
3
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
4
Four Brothers (2005,  R)
5
Righteous Kill (2008,  R)
6
What Doesn't Kill You (2008,  R)
7
We Own the Night (2007,  R)
8
Ransom (1996,  R)
9
Pretty Woman (1990,  R)
10
The Departed (2006,  R)
11
Donnie Darko (2001,  R)
12
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
13
Strike! (All I Wanna Do) (1998,  PG-13)
14
The Kill Point (2007,  Unrated)
15
Wedding Crashers (2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments