My Favorite Movies


  martinlinnett12's Rating My Rating
1
The Marine (2006,  PG-13)
The Marine 5.0 Stars
this film not amazing it is fantastic its full off action and john cena was an amazing actor and i hope he makes some more action films, A MUST see to all WWE fans
Click to Rate
2
Mission: Impossible III (2006,  PG-13)
Mission: Impossible III 5.0 Stars
OMG what an amazing FILM 10/10
Click to Rate
3
The Grudge (2004,  Unrated)
The Grudge 5.0 Stars
this film is bone chilling, hair raising, heart jumping sort of film it make me jump god knows how many times If u love horror films you need to watch this Can't wait to watch the second now
Click to Rate
4
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious 5.0 Stars
the betta out of the three
Click to Rate
5
Transporter 2 (2005,  PG-13)
Transporter 2 5.0 Stars
both are amazing films
Click to Rate
6
The Fast and the Furious (2003,  PG-13)
The Fast and the Furious 5.0 Stars
very very gud film loved this one very much
Click to Rate
7
The Punisher (2004,  R)
The Punisher 5.0 Stars
i loved this movie from begining to end 10/10
Click to Rate
8
See No Evil (2006,  R)
See No Evil 5.0 Stars
seen it at long last There is a few things that are a bit strange like the guy that gets the blueprints i mean where did he get them frm

aprt frm that this is a very scarey film It will keep u on the end off ur seat till the end and KANE is wicked as well
Click to Rate
9
Resident Evil (2002,  R)
Resident Evil 4.5 Stars
loved this movie
Click to Rate
10
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 5.0 Stars
just wached this again and what an masing film I mean fast cars and hot girls cant be bad can it? but no serious this is a wicked film 10/10
Click to Rate
11
Friday the 13th (1980,  R)
Friday the 13th 4.0 Stars
very gud Horror Movie
Click to Rate
12
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls 5.0 Stars
a very gud movie
Click to Rate
13
Spider-Man (2002,  PG-13)
Spider-Man 5.0 Stars
i lovely film
Click to Rate
14
I'll Always Know What You Did Last Summer (2006,  R)
I'll Always Know What You Did Last Summer 4.0 Stars
very gud movie. Made me jump a few times
Click to Rate
15
Rocky (1976,  PG)
Click to Rate
16
King Kong (2005) (2005,  PG-13)
Click to Rate
17
The Ring (2002,  PG-13)
The Ring 5.0 Stars
very creepy film
Click to Rate
18
I Know What You Did Last Summer (1997,  R)
I Know What You Did Last Summer 5.0 Stars
very good
Click to Rate
19
I Still Know What You Did Last Summer (1998,  R)
I Still Know What You Did Last Summer 4.5 Stars
just as gud as the first one
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments