My Favorite Movies
Give list a short description
| Mary08x's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Kal Ho Naa Ho (2003, Unrated) |
|
|
| 2 |
Mujhse Dosti Karoge (2002, Unrated) |
|
|
| 3 |
Mujhse Shaadi Karogi (2004, Unrated) |
|
|
| 4 |
Kabhi Khushi Kabhie Gham (2001, PG) |
|
|
| 5 |
Kuch Kuch Hota Hai (1998, Unrated) |
|
|
| 6 |
Kabhi Alvida Naa Kehna (2006, Unrated) |
|
|
| 7 |
Straight From the Heart (Hum Dil De Chuke Sanam) (1999, Unrated) |
|
|
| 8 |
Dil To Pagal Hai (The Heart Is Crazy) (1997, Unrated) |
|
|
| 9 |
Mumbai Se Aaya Mera Dost (2003, Unrated) |
|
|
| 10 |
Fiza (2000, Unrated) |
|
|
| 11 |
Hum Tumhare Hain Sanam (2002, Unrated) |
|
|
| 12 |
Heart of Gold (Dil Ka Rishta) (2003, Unrated) |
|
|
| 13 |
Dil Hai Tumhaara (2002, G) |
|
|
| 14 |
Dil Chahta Hai (2001, Unrated) |
|
|
| 15 |
Dil Se (1998, Unrated) |
|
|
| 16 |
Hum Saath-Saath Hain: We Stand United (1999, Unrated) |
|
|
| 17 |
Dil Aashna Hai (...The Heart Knows) (The Heart Knows the Truth) (1992, Unrated) |
|
|
| 18 |
Hum Tum (2004, Unrated) |
|
|
| 19 |
Main Hoon Na (2004, G) |
|
|
| 20 |
Kahin Pyaar Na Ho Jaaye (2000, Unrated) |
|



