My Favorite Movies
| Mary153179190's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Blood Diamond (2006, R) |
|
|
| 2 |
Con Air (1997, R) |
|
|
| 3 |
Diary of a Mad Black Woman (2005, PG-13) |
|
|
| 4 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
|
| 5 |
Million Dollar Baby (2004, PG-13) |
|
|
| 6 |
One Flew over the Cuckoo's Nest (1975, R) |
|
|
| 7 |
Resident Evil (2002, R) |
|
|
| 8 |
Saw (2004, R) |
|
|
| 9 |
Saw III (2006, R) |
|
|
| 10 |
Scream (1996, R) |
|
|
| 11 |
Shrek (2001, PG) |
|
|
| 12 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
|
| 13 |
Shrek the Third (Shrek 3) (2007, PG) |
|
|
| 14 |
The Butterfly Effect (2004, R) |
|
|
| 15 |
The Color Purple (1985, PG-13) |
|
|
| 16 |
The Illusionist (2006, PG-13) |
|
|
| 17 |
The Silence of the Lambs (1991, R) |
|
|
| 18 |
Hannibal (2001, R) |
|
|
| 19 |
Hannibal Rising (2007, R) |
|
|
| 20 |
The True Story of Hannibal (2005, Unrated) |
|
|
| 21 |
Serial Killers: The Real Life Hannibal Lecters (2001, Unrated) |
|
|
| 22 |
A Nightmare on Elm Street (1984, R) |
|
|
| 23 |
City of Angels (1998, PG-13) |
|
|
| 24 |
Descend Into Darkness (2005, Unrated) |
|


