My Favorite Movies
| Mathbl's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Snatch. (2001, R) |
|
| 2 |
This Is England (2007, Unrated) |
|
| 3 |
Dead Man's Shoes (2006, Unrated) |
|
| 4 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 5 |
The Football Factory (2004, R) |
|
| 6 |
No Country for Old Men (2007, R) |
|
| 7 |
La Haine (Hate) (1996, R) |
|
| 8 |
Amores Perros (2000, R) |
|
| 9 |
Green Street Hooligans (2005, R) |
|
| 10 |
Shallow Grave (1995, R) |
|
| 11 |
Trainspotting (1996, R) |
|
| 12 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1999, R) |
|
| 13 |
Y Tu Mama Tambien (2001, R) |
|
| 14 |
Cashback (2006, R) |
|
| 15 |
Tout est parfait (2008, Unrated) |














