Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mathiasgarabedian450's Rating My Rating
1
The List of Adrian Messenger (1963,  Unrated)
Click to Rate
2
The Messenger: The Story of Joan of Arc (1999,  R)
Click to Rate
3
Messenger of Death (1988,  R)
Click to Rate
4
The Fast and the Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
5
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
6
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
awsome
Click to Rate
7
Fast Food Fast Women (2000,  R)
Click to Rate
8
Fast Food Nation (2006,  R)
Click to Rate
9
So Much So Fast (2005,  Unrated)
Click to Rate
10
Fast Forward (1985,  PG)
Click to Rate
11
Fast Times At Ridgemont High (1982,  R)
Click to Rate
12
Dombivli Fast (,  Unrated)
Click to Rate
13
Fast-Walking (1982,  R)
Click to Rate
14
Som kärlek fast på riktigt! (Like Love but for Real!) (2004,  Unrated)
Click to Rate
15
Amazing Lives of Fast Food Grifters (Tachiguishi retsuden) (2006,  Unrated)
Click to Rate
16
The Ex (2007,  PG-13)
Click to Rate
17
James Dean: Live Fast, Die Young (1997,  PG-13)
Click to Rate
18
Life in the Fast Lane (1998,  R)
Click to Rate
19
Fast Company (1979,  PG)
Click to Rate
20
Tom and Jerry - The Fast and the Furry (,  Unrated)
Click to Rate
21
Fast Sofa (2002,  R)
Click to Rate
22
Fast Food (1989,  Unrated)
Click to Rate
23
I'm Dancing As Fast As I Can (1982,  R)
Click to Rate
24
Fast, Cheap & Out of Control (1997,  PG)
Click to Rate
25
Atanarjuat: The Fast Runner (2002,  R)
Click to Rate
26
Goal! The Dream Begins (Goal!: The Impossible Dream) (2005,  PG-13)
Click to Rate
27
Goal II: Living the Dream (2007,  PG-13)
Click to Rate
28
The Final Goal (1995,  R)
Click to Rate
29
The Garbage Picking, Field Goal Kicking Philadelphia Phenomenon (1995,  G)
Click to Rate
30
Night at the Museum (2006,  PG)
Night at the Museum 5.0 Stars
awsome
Click to Rate
31
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (1988,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 5.0 Stars
pretty good
Click to Rate
32
Are We Done Yet? (2007,  PG)
Are We Done Yet? 3.5 Stars
pretty good, 1st one is much better
Click to Rate
33
The Incredibles (2004,  PG)
The Incredibles 3.0 Stars
it was ok
Click to Rate
34
Dude, Where's My Car? (2000,  PG-13)
Dude, Where's My Car? 5.0 Stars
ecellent
Click to Rate
35
Speed (1994,  R)
Speed 4.0 Stars
pretty good
Click to Rate
36
Herbie: Fully Loaded (2005,  G)
Herbie: Fully Loaded 4.0 Stars
not as good as the real one
Click to Rate
37
The Motorcycle Diaries (Diarios de Motocicleta) (2004,  R)
The Motorcycle Diaries (Diarios de Motocicleta) 5.0 Stars
This is a movie based on the life of Che Guevara. It tells about his journey from Argentina to other Latin countries in South America. A great movie that anyone should see!
Click to Rate
38
Meet the Robinsons (2007,  G)
Meet the Robinsons 5.0 Stars
gives a good message, 'keep moving forward'
Click to Rate
39
Redline (2007) (2007,  PG-13)
Redline (2007)
i heard its pretty good
Click to Rate
40
Disturbia (2007,  PG-13)
Disturbia 5.0 Stars
PRETTY GOOD. ONE OF THE BEST MOVIES I EVER SEEN
Click to Rate
41
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments