My Favorite Movies


  Matt8122318's Rating My Rating
1
Labyrinth (1986,  PG)
2
The Man Who Fell to Earth (1976,  R)
3
Assassin (1986,  R)
4
Chicago (2002,  PG-13)
5
The Shining (1980,  R)
6
Charlie's Angels (2000,  PG-13)
7
In Her Shoes (2005,  PG-13)
8
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
9
Shock Treatment (1981,  PG)
10
Spice World (1998,  PG)
11
Rent (2005,  PG-13)
12
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
13
Evita (1997,  PG)
14
Hostel (2006,  R)
15
The Holiday (2006,  PG-13)
16
The Sweetest Thing (2002,  R)
17
Saw (2004,  R)
18
Saw II (2005,  R)
19
Saw III (2006,  R)
20
Saw IV (2007,  R)
21
Saw V (2008,  R)
22
There's Something About Mary (1998,  R)
23
Set It Off (1996,  R)
24
Dreamgirls (2006,  PG-13)
25
Shrek (2001,  PG)
26
Shrek 2 (2004,  PG)
27
The Wizard of Oz (1939,  G)
28
The Lion King (1994,  G)
29
Aladdin (1992,  Unrated)
30
Desperately Seeking Susan (1985,  PG-13)
31
Vision Quest (1985,  R)
32
The Mask (1994,  PG-13)
33
Romeo Must Die (2000,  R)
34
Queen of the Damned (2002,  R)
35
Meet the Parents (2000,  PG-13)
36
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
37
Dr. Dolittle (1998,  PG-13)
38
Men in Black (1997,  PG-13)
39
Men in Black II (2002,  PG-13)
40
Body of Evidence (1992,  R)
41
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
42
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
43
The Ring Two (2005,  PG-13)
44
The Associate (1996,  PG-13)
45
Eurotrip (2003,  R)
46
The Next Best Thing (2000,  PG-13)
47
Memoirs of a Geisha (2005,  PG-13)
48
I'm Going to Tell You a Secret (2005,  Unrated)
49
Hedwig and the Angry Inch (2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments