My Favorite Movies
Give list a short description
| mayakimnamrata's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Departed (2006, R) |
|
|
| 2 |
Blood Diamond (2006, R) |
|
|
| 3 |
The Ring (2002, PG-13) |
|
|
| 4 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
|
| 5 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
|
| 6 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
|
| 7 |
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982, PG) |
|
|
| 8 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
|
| 9 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
|
| 10 |
This Boy's Life (1993, R) |
|
|
| 11 |
Gangs of New York (2002, R) |
|
|
| 12 |
The Aviator (2004, PG-13) |
|
|
| 13 |
Romeo + Juliet (1996, PG-13) |
|
|
| 14 |
The Basketball Diaries (1995, R) |
|
|
| 15 |
What's Eating Gilbert Grape (1993, PG-13) |
|
|
| 16 |
The Italian Job (2003, PG-13) |
|
|
| 17 |
Fear (1996, R) |
|
|
| 18 |
Gone With the Wind (1939, G) |
|
|
| 19 |
The Happening (2008, R) |
|


