My Favorite Movies
| MAYApapayaObamaSuppo's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Strictly Ballroom (1992, PG) |
|
|
| 2 |
Suspect Zero (2004, R) |
|
|
| 3 |
Misery (1990, R) |
|
|
| 4 |
Dead Man Walking (1995, R) |
|
|
| 5 |
I Am Sam (2002, PG-13) |
|
|
| 6 |
The Visit (2000, R) |
|
|
| 7 |
Signs (2002, PG-13) |
|
|
| 8 |
Malcolm X (1992, PG-13) |
|
|
| 9 |
Rize (2005, PG-13) |
|
|
| 10 |
The Matrix (1999, R) |
|
|
| 11 |
Strange Days (1995, R) |
|


