My Favorite Movies


  mcrosslin's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
2
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
3
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Return of the King
One of my all-time favorites.
4
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
5
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
6
Batman Begins (2005,  PG-13)
7
The Matrix (1999,  R)
The Matrix
I actually like the whole Trilogy.
8
Shrek (2001,  PG)
9
Stargate (1994,  PG-13)
10
X-Men (2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments