My Favorite Movies
Give list a short description
| mdavidct's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
True Romance (1993, R) |
|
|
| 2 |
Big Trouble in Little China (1986, PG-13) |
|
|
| 3 |
Save The Green Planet (2005, Unrated) |
|
|
| 4 |
The Devil's Rejects (2005, R) |
|
|
| 5 |
Once Upon a Time in the West (1969, PG-13) |
|
|
| 6 |
Terminator 2: Judgment Day (1991, R) |
|
|
| 7 |
Spider-Man 2 (2004, PG-13) |
|
|
| 8 |
The Waterboy (1998, PG-13) |
|
|
| 9 |
Spirit of Jeet Kune Do: Once Upon a Time in High School (Maljukgeori janhoksa) (2004, Unrated) |
|
|
| 10 |
Once Upon a Time in Mexico (2003, R) |
|
|
| 11 |
Reservoir Dogs (1992, R) |
|
|
| 12 |
Running Scared (2006, R) |
|
|
| 13 |
Torrente, el brazo tonto de la ley (Torrente, the Stupid Arm of the Law) (1998, Unrated) |
|
|
| 14 |
A Bittersweet Life (Dalkomhan insaeng) (2005, Unrated) |
|
|
| 15 |
Pulse (Kairo) (2001, Unrated) |
|
|
| 16 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980, PG) |
|
|
| 17 |
Halloween (1978, R) |
|
|
| 18 |
RoboCop (1987, R) |
|
|
| 19 |
Conan the Barbarian (1982, R) |
|
|
| 20 |
Suicide Club (2002, Unrated) |
|
|
| 21 |
El Día de la bestia (The Day of the Beast) (1995, R) |
|
|
| 22 |
Night of the Creeps (1986, R) |
|


